دوره متوسطه اول دخترانه - کاشمر
امروز    ساعت:
مقالات اساتید ---> پندی چند { بر گرفته ازکتاب واپسین پیام }

پندي چند

·     برگرفته از «واپسين پيام» استاد مدبر عزيزي

- در تاكيد بر قدر دانستن عمر بدانيد كه آن وقت و عمري كه عزيز است و گرانبها، فقط دوره‌ي جواني از عمر شماست. قدر شور و نشاط و جرأت و شهامت و توان جواني را بدانيد و از اين آتشفشان انرژي در بهترين و پايدارترين قلمروها استفاده كنيد و بكار اندازيد. تصميمات بزرگ زندگي مخصوصا در مورد كسب علم و برداشتن گام‌هايي در سير و سلوك و خودسازي را به هيچوجه به پيري و ميانسالي موكول نكنيد كه بي‌بهره و حسرت زده خواهيد ماند.

- آن هنگام كه گرفتاري، شكست، ناكامي، مصيبت، فقر و مظلوميت ميرفت تا شما را به تمامي در كام ياس و نااميدي فرو برد، بخاطر آورد كه هنوز خدا نمرده است و تا آن زمان كه خدا هست، كه هميشه هست، چه جاي نااميدي و خود را در بن بست دانستن و خود را بيكس و تنها و درمانده پنداشتن؟ خدايي كه از هر مونسي به ما نزديكتر است و از هر مادري مهربان‌تر. به بزرگواري، مهرباني، جود و كرم و بنده‌نوازيِ خدا ايمان داشته باشيد و دردها و كمبودهاي خويشتن را پيش او بريد.

اگر گناهكارترين انسان روي زمين باشيد، باز هم از خدا مهربان‌تر و دلسوزتري نسبت به خود نداريد. با دعا و مناجات سر بر دامن دايه‌ي حقيقي‌تان نهيد و غم غربت و بي‌كسي و گرفتاري را از ياد ببريد و گره از كار فروبسته‌ي خود بگشاييد.

- از خداي خود بخواهيد توفيقات گذشته را از شما باز نگيرد، شما را به راه هدايت مستدام بدارد، حلقه‌ي پرافتخار بندگي خويش را كه در گوش شما كرده، باز نكند. از خدا مصرانه بخواهيد كه عاقبت امر شما را ختم به خير فرمايد. چه بسيار افرادي كه آغاز خوبي داشته اما فرجام بسيار نكبت‌باري نصيبشان شد و چه بسيار كساني كه آغاز خوبي نداشتند، اما پايان با شكوهي را خداوند روزي‌شان كرد.  


 

  • [نسخه قابل چاپ]
  • توسط: سیده معصومه نبوی
  • آدرس الکترونیک فرستنده: **
  • تاریخ ارسال: پنجشنبه 29 آذر 1386
عالي بسيارخوب متوسط ضعيف

اين سايت تا كنون 393018 بازديدكننده داشته است
© تمامی حقوق این پایگاه متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین علیه السلام می باشد